Здоров’я простати – від чого воно залежить?

Фахівці з Каліфорнійського інституту запобігання раку і Університету Південної Каліфорнії з’ясували, що споживання жирної темної риби, наприклад, лосося, знижує рівень ймовірності розвитку раку простати. І навпаки, споживання пісної білої риби, наприклад, камбали, збільшує ступінь ймовірності появи цього недугу.

Попередні дослідження також показували незаперечну користь темної, жирної риби. Завдяки тому, що вона насичена жирними кислотами, вона допомагає знижувати ризик появи онкологічних захворювань. Дослідження американських учених ж уточнили висновки інших досліджень. Було доведено, що важливий тип риби, а також метод приготування. Тільки в такому випадку споживання риби може впливати на зниження ризику появи злоякісної пухлини в передміхуровій залозі.

У дослідженні взяли участь три тисячі чоловіків, які проживають в районі затоки Сан-Франциско і в Лос-Анджелесі. У більш ніж половини випробовуваних був діагностований рак простати. Основні питання, на які учасникам довелося відповісти, це про кількість і тип споживаної риби, частоту її поїдання і спосіб приготування.

Зібрані дані показали, що ризик появи простати був мінімальний у тих учасників, хто часто споживав лосося, сардини і макрель, і при цьому готував їх при низьких температурах, наприклад, запікав або варив. Лікувальний ефект пропадав у тому випадку, якщо риба готувалася в маслі і на сковороді, на грилі або ж на відкритому вогні.

Також було виявлено, що у чоловіків, які споживають кілька разів на тиждень білу рибу, приготовлену при високих температурах, рак передміхурової залози виникає в два рази частіше, ніж у тих, хто взагалі не їсть рибу. Якщо ж біла риба готується при низьких температурах, то такого взаємозв’язку не виявляється.

Вчені також з’ясували, що зловживання рибою у фритюрі, призводить до збільшення ризику появи раку простати тільки в американців латинського походження. У афроамериканців і білих жителів подібного взаємозв’язку не виявлено.

Причини відмінностей впливу на організм чоловіки різних сортів риби дослідниками не виявлені. На сьогодні існує дві гіпотези з цього приводу. Відповідно до першої з них – під час приготування риби в ній формуються канцерогени, що викликають появу раку, але в темній рибі дія канцерогенів зводитися нанівець за рахунок насичених жирних кислот. Згідно ж з другою гіпотезою – біла риба, під час смаження абсорбує в собі більше жирів, ніж темна риба. А сам метод готування, тобто смаження на сковороді з маслом, може змінювати співвідношення поганих і хороших жирів. Саме тому, що причини до кінця не виявлені, вчені ще не готові перейти до дієтичних рекомендацій.

Спеціально для www.tongkat.in.ua

тонгкат купити

Тонгкат Али 9.5 из 10.0: 234 голосов 175 клиентских отзывов.